gepato

faq

gerb

logo

lien 13

ассоциация

medbez

История

Історія Сумської обласної інфекційної лікарні недовга, але шлях до її створення тривалий і тяжкий. Інфекційна служба у нашій області складалась лише з інфекційних відділень при міських і районних лікарнях. Самостійної інфекційної лікарні не було.

Для вирішення цілого ряду питань по удосконаленню діагностики і лікування хворих з інфекційною патологією, виникла необхідність створення інфекційної лікарні.

Ідея організації лікарні належить доктору медичних наук Зиновію Йосиповичу Красовицькому. При роботі в першій міській лікарні на посаді завідуючого інфекційним відділенням Зиновій Йосипович вже тоді підготував матеріальну базу для майбутньої (першої в області) інфекційної лікарні.

І в 1992 році виконком Сумської міської Ради народних депутатів своїм рішенням створив міський Центр з інфектології та медико-біологічним проблемам в екології на базі 1-го і 2-го інфекційних відділень першої міської лікарні, як самостійний лікувальний заклад на 100 ліжок, що фінансується з міського бюджету.

Створений Центр повинен був здійснювати висококваліфіковану стаціонарну медичну допомогу хворим м.Суми і Сумського району, а також проводити науково-дослідницьку роботу по вивченню впливу негативних чинників оточуючого середовища на здоров’я людей.

На баланс нового закладу було передано лише один лікувальний триповерховий корпус. Лікарня не була забезпечена допоміжними службами й адміністративно-господарським персоналом, транспортом і іншою інфраструктурою.

Адміністрація Центру здійснювала значні зусилля, щоб забезпечити життєдіяльність щойно створеного закладу.

Виконком Сумської міської Ради своїм рішенням від 18.03.93р. передав на баланс лікарні приміщення по вул. Белінського, 1 для організації в ньому поліклінічного відділення. Цей будинок дореволюційної побудови потребував проведення реконструкції, що й було зроблено. 21.10.93р. будинки по вул. 20 років Перемоги 15 і 15а були передані лікарні. В одному з них, після проведеного капітального ремонту, були розміщені бухгалтерія й господарча частина.

У зв’язку з тим, що центр розпочав роботи з організації виробництва медикаментів, виконком Сумської міської Ради своїм рішенням від 24.06.94р. передав на баланс лікарні частину будинка по вул. Дзержинського, 51. В цьому приміщенні після капітального ремонту й часткової реконструкції ведеться підготовка до виготовлення високоефективного медичного препарата з плаценти − амніоцену.

Оскільки інфекційна і паразитарна захворюваність в області не знижувалася, а епідеміологічний прогноз був вкрай несприятливим, представник Президента України в Сумській області своїм розпорядженням від 10.02.94р. "Про областну інфекційну лікарню" запропонував Сумській міській Раді народних депутатів передати міський Центр з інфектології і медико-біологічним проблемам в екології в комунальну власність обсласті для організації обласної інфекційної лікарні - Центру з інфектології і медико-біологічним проблемам в екології "Екобінф" з фінансуванням із обласного бюджета. Одночасно, цим же розпорядженням, було вирішене питання про початок будівництва 150-ліжкового інфекційного корпуса.

Начальник управління охорони здоров’я своїм наказом від 22.07.94р. "Про відкриття обласної інфекційної лікарні" затвердив штатний розпис у кількості 251 одиниці й організацію структур, що забезпечують виконання лікувальної, організаційно-методичної, наукової й виробничої діяльності:

  • стаціонар на 100 ліжок;
  • поліклінічне відділення;
  • організаційно-методичний відділ;
  • виробничий відділ;
  • екологічний відділ.

Незвичайна організаційна структура була обумовлена цілим рядом об’єктивних чинників. Інфекційна служба області забезпечена інфекційними ліжками лише на 46,8% до нормативу й більшість інфекційних стаціонарів в районних і міських лікарнях розташовуються в малопристосованих приміщеннях, в яких вкрай тяжко організувати лікувально-діагностичний процес на сучасному рівні. Тому обласна інфекційна лікарня зобов’язана була надавати консультативну й організаційно-методичну допомогу інфекційним стаціонарам в районах і брати на себе госпіталізацію хворих зі "складною" інфекційною патологією.

У зв’язку з тим що особи, які перенесли інфекційні захворювання, потребують тривалого медичного спостереження і проведення реабілітаційних заходів, було прийняте рішення про організацію поліклінічного відділення, яке в процесі становлення перетворене в диспансерне відділення біоінформаційних методів діагностики і лікування, в якому планується здійснювати цілий ряд платних послуг.

Зважаючи на відомі фінансові складнощі в бюджеті області, адміністрація лікарні постійно здійснює заходи по залученню позабюджетних коштів для укріплення матеріальної бази лікарні, впровадженню платних послуг, виготовленню на власній базі й власними силами медикаментів.

Науково-виробниче об’єднання "Еліта" виділило лікарні 2,5 га землі для вирощування лікарських рослин. Силами екологічного відділу було посіяно й прибрано 42 види лікарських рослин, окрім цього проводився збір некультивованих рослин. Всього заготовлено 115 видів рослин, які перероблені й вживаються для лікування стаціонарних хворих. Окрім цього відділом були заготовлені ягоди (шипшина, калина, горобина), з яких виготовлюються вітамінні напої для хворих.

Згодом виробничим відділом було налажено випуск амніоцена. Поряд з цим отримана лицензія на виробництво препарата з плаценти - лактоцена, а також розроблені технологічні регламенти для препаратів медичної ветеринарії - хоріоцен і умбіліцен.

З моменту організації обласної інфекційної лікарні побудований гараж на 6 боксів, проведена реконструкція приймального відділення, проведений капітальний ремонт цокольного поверху з установкою автоклавної, складських приміщень, архіву, цеху з переробки лікарських рослин. Завершене будівництво двоповерхового лабораторного корпусу у 1996 році. Завершуються роботи по виготовленню проектної документації на будівництво 150-ліжкового лікувального корпусу, виготовлена проектна документація на будівництво навчально - виробничого корпуса. Організована робота клініко-діагностичної лабораторії, обладнаної сучасною апаратурою.

У 2005 році відкрито перший в Україні музей інфекційної служби, в 2007 році – тренажерний зал для співробітників, а також – бібліотека. У квітні 2007 року відкрито перше в області реанімаційне відділення для інфекційних хворих (дорослих).